Kapat
windows-phone-uretimini-durdurma-karari-aldi
Tüm İçerikler 0

Windows Phone Üretimini Durduma Kararı Aldı

Microsoft şirketi, çıkardığı Windows phone’yi artık üretmeyeceğini ve satışının yapılmayacağını duyurdu. Çıktığı günden itibaren dibi gören Microsoft şirketi Windows Phone’yi çıkartmaktan ve satışını yapmaktan vazgeçtiğini açıklayarak, yatırım fonu aracılığı ile bu ürünün satışının durdurulduğu ifade edildi.

Büyük umutlarla akıllı telefon pazarına adım atan şirket, haziran ayına kadar piyasadan çekileceğini duyurdu. Akıbeti merak konusu akıllı telefonların satışı düşmüş ve şirket akıllı telefon satışına koyduğu ve bu hedefi yakalayamadığı görüldü. Bu sebeple pazardan çıkma kararı alan Microsoft, haziran ayında da piyasadan çekilecek.

Microsoft’un yatırım fonunda verilen raporda, akıllı telefon üretim ve satışında beklenen ciro yalanamamış ve bu sebebple şirket haziran ayında piyasadan çekilme kararı almıştır dendi.

Microsoft CEO’su belgelerinde listelenen bilgilerde, Phone’nin yer almaması şirketin bu pazardan çıkacağı yorumlarına sebep oldu. 1,4 milyar dolar ciroyu geçen yıllarda 2015 yılı çeyreğinde görmüştü ve gördüğü bu rakamı geçen yılın aynı döneminde 735 milyon dolara gerilediği bu yıl ise 5 milyon dolar civarında seyreden cirosu sebebi ile pazardan çekileceği anlaşıldı.

Microsoft CFO’su Amy Hood, bu yıl telefon pazarında ki gelirlerinin önemsiz ölçüde değer kaybettiğini belitti. ZDFNet sitesine önemli açıklamalar yapan Microsoft CFO’su Amy Hood, şirketin üst düzey bir yöneticisinin akıllı telefona ayrılan kaynaklarının tükendiğini bize iletti. Bizde bu vesile ile şirketin kaynak sorunu bulamaması üzerine akıllı telefon üretimini durdurduk açıklamasını yaptı.