Kapat
WhatsApp Hashtagi En Çok Konuşulan Konu Oldu
İnternet 0

WhatsApp Hashtagi En Çok Konuşulan Konu Oldu

Türkiye’de geçenlerde Whatsapp’a erişim bağlantı sorunu nedeni ile kullanıcılar bu uygulamaya girme sorunu yaşıyorlardı. Konuyla ilgili olarak bağlantı sorununun çözüldüğü haberini Anadolu ajansı yaptı. Habere göre; kullanıcılar konuyla ilgili şikayet ve sorunları whatsapp’a ilettiler. Twitter’dan #whatsapp hashtagi açan kullanıcılar, bu hashtagi altında getirdikleri şikayet ve paylaşımlarla konunun düzelmesi için yardım ve isteklerde bulundular.

Türkiye’de trend topic olan konu üzerinde whatsapp sözcüsü, servislerinin kesintisinden dolayı konuyla ilgili ilgilendiklerini ve bu kesintinin farkında oldukları açıklamasında bulundu. En kısa sürede sorunu düzelteceklerini sözlerine ekleyen sözcü, hangi ülkelerde bu tür sorunların yaşandığı ile ilgili soruları ise yanıtsız bırakmıştı.

Whatsapp’ın yetkililerinden daha sonra yapılan açıklamalarda ise, sorunun tüm dünyada geçici olarak kısa bir süreliğine erişimin olmadığı açıklandı. Yaşanan sorunu çözdük, kısa süre sonra erişimin düzeleceği haberi verildi.

Diğer yandan Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan’ın yaptığı bir açıklamada, whatsapp tüm dünyada bir sorunla karşılaştı. Arızaların operatörlerimizden kaynaklı bir sorunu yoktur ifadelerini kullandı.

Dünya çapında whatsapp’ın 1 milyar üzerinde kullanıcısı var. 2014 yılında whatsapp sosyal medya devi olan facebook’a 19 milyar dolara satılmıştı. 180’dan fazla farklı ülkelerde 1 milyarın üstünde kullanıcısı bulunmakta.

Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulan whatsapp, 20 yıldır yahoo bünyesinde durduktan sonra, 2014’te facebook’a katıldı.