Kapat
Tüm İçerikler 0

Sony Play Station 3’ü Tozlu Raflara Kaldırıyor!

Yedinci nesil video oyun konsolu olarak 2006 Kasım ayında çıkan Play Station 3 artık aramızdan ayrılıyor. Net bir tarih açıklamayan şirket bu sene içerisinde üretimini durdurma kararı aldı.

2006 çıkış tarihinin hemen ardından, milyonlarca kullanıcıyı bir araya toplayan bir oyun konsolu, artık yeni teknolojiler için ön ayak olacak bir kararın parçası oluyor. 2012 yılında “super slim” versiyonu ile en küçük boyutlardaki modeliyle göz önüne çıkmıştı. Bu başarı sadece Sony tarafından değil, Oyun üreticileri içinde bir devrim niteliği taşıyordu. Gelişmiş hardware donanımı sayesinde, akıcı bir oyun zevki yaşatan konsol artık yeni teknolojiler için kenara çekiliyor.

Japonya’da uygulanmaya başlanan karar, Avrupa için ne zaman geleceği konusu, henüz netlik kazanmadı.Fakat bu hareketin 2020’den önce yeni bir konsolun geleceğinin habercisi olabilir. Japon’ya menşeli teknoloji devi şirketin, Play Station Pro’yu tanıtmasının ardından 2020 yılına kadar yeni bir konsol gelmeyeceğini daha önceden duyurulmuştu.

Başarılı açıklamalarıyla gündeme gelen Macquarie Research analisti Damian Thong, daha önce PS 5’in tarihini açıklamıştı. Şirketin yakın temas halindeki kaynaklarının verdiği bilgiye dayandırılarak, 2018’in 2. yarısında satılacağını bildirdi.Çözünürlük Bakımından 4K odaklı bir oyun platformu olacağı söz konusu olan cihazın Amerika  fiyatı ise 500 dolar civarında olması bekleniliyor.

Fiyatlar PS 4’ün çıkmasıyla birlikte oldukça liste aşağılarına doğru indiği gözlendi. Bu düşüş seri üretimin durdurulması ile birlikte kapalı orijinal kutuların koleksiyoncular için yeni bir zevk olacağı kaçınılmaz düşünülüyor.