Kapat
Bilim 0

Raspberry Pi, Google ile hayat buldu!

Raspberry Pi üretim tutkunları için adeta bir İsviçre çakısı olma yolunda devam ediyor. Yeni projesi için Google ile anlaşmaya varan Pi, sevenleri için akıllı asistana dönüşüyor.
Resmi dergi MagPi, bu sayısında yanına Voice HAT Kit ile geliyor. Google’ın asistanından da faydalanarak kendi asistanınızı yapmak artık yapbozdan farksız hale geliyor. Ses ile kontrolün yaygınlaşma aşamasında olduğu bu dönemlerde, Google’ın geçtiğimiz ay yayınladığı Assistant SDK ile Raspberry Pi’ye yazılım yükleme imkanı sağlıyor. Tabi Voice HAT Kit, adı üstünde hazır olarak gelerek daha hızlı sonuçlar almamızı sağlıyor.
MagPi ile gelen kutu içeriğinde yer alan ürünler ise, gerekli bağlantı aparatları, karton gövde, bir tuş ve bir hoparlörden oluşuyor. Derginin içeriğinde kurulum ile ilgili detaylı bir yazı da mevcut. Buna ek olarak yazılım konusuna dair bilgilerinde olduğunu hatırlatalım.
Dergi sadece 6 Sterlin etiketiyle rafları doldururken, bunu duyan markerların yoğunluğundan dolayı şuan stoklarda maalesef kalmamış. Kullanıcının üretken zihnini kamçılayan bu projede, Google ve Raspberry Pi gerçekten iyi iş başarmışlar. Voice HAT Kit dergi ile birlikte ücretsiz olarak geliyor. Türkiye’de bulmamız imkansız fakat, yurt dışında bayilerde derginin satışları devam ediyor. Proje ile ilgili daha fazla bilgi ve içerik ile ilgili detaylar için Raspberry Pi web sitesini ziyaret ederek okuyabilirsiniz.
Raspberry Pi ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyoruz. Gelecek günlerde Voice HAT Kit’in yarattığı bu etki, yeni bir başlangıcın tepkimesi olabilir.