Kapat
metin2 steama katılacak
Oyun 0

Metin2 Steam’a Katılacak

Hiç şüphesiz ki Türkiye’ye girdiği ilk günden beri oynanan oyunların başında gelen metin2, sürpriz bir açıklama yaparak Steam’a katılacağını duyurdu. Oyunun yeni sürümü için çalışmalar başlatan oyun yöneticileri, yakın zamanda Steam’a metin2 ekleneceğini açıkladı.

Güney Kore’de ilk defa 2005 yılında piyasaya çıkan Metin2, Ymir Entertainment tarafından piyasaya sürülmüş ve ardından da 2006 yılında  Gameforge 4D GmbH oyun şirketine satılmıştı. Bu satışın ardında 17 dilde farklı ülkelerde oynanabilen oyun, Türkiye’de inanılmaz bir derecede beğeniyle kitlelere ulaşmıştı.

Knight Online oyunu ile birlikte piyasada en çok oynanan oyun ünvanına sahip olan Metin2, çok kullanıcılı online oyunlar kategorisinde ilk sıralarda bulunuyor.

Bugün Metin2 yapımcılarının açıklamasında, oyunun Steam’a gireceği duyuruldu. Yayıncısı Gameforge, yapımcısı WEBZEN olan oyunu Steam’a geleceğini açıkladı. Steam sayfasını yayına alan yapımcı ve yayıncı şirket, oyunu steam’a sokacağız ancak gerekli çalışmalar daha bitmedi, en kısa sürede Metin2 Steam’da olacak açıklamalarında bulundular.

MMORPG kategorisinde en çok oynan oyunlar arsında bulunan oyun , Knight Online’dan sonra Steam platformuna geçen bir diğer oyun oldu. Ne zaman steam’a geçeceği belli olmayan Metin2’nin steam sürümü fazla geç kalınmadan ekleneceğe benziyor. Haberin duyurulmasıyla birlite Metin2 oyuncuları ve bu oyunu oynamasını sevenler şimdiden hem merakla oyunun Steam’a katılmasını, hem debu platformda oyun oynamasını bekliyorlar. En yakın sürede oyun steam’a katılacak ve Metin2 severlerde bu platform üzerinden oyunlarına kavuşacaklar.