Kapat
Tüm İçerikler 0

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Anlık mesajlaşma uygulamarının olmazsa olmazları arasına “okundu” bilgisi özelliği girdi. Ancak her ne kadar bu özellik uygulamalara güç katsa da, bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcıların varlığı da azımsanmayacak seviyelerde. Türlü sebeplerden ötürü mesajlaşma uygulamalarında görünmez olmak isteyen kullanıcılar için Facebook Messanger uygulamasında okundu bilgisini kapatmak mümkün değil. Ancak üçüncü parti uygulamalar ile bu özelliği kullanabilirsiniz. “FB Unseen” uygulaması bunlardan bir tanesi.

Adblock mantığı ile çalışan uygulama, bir Chrome, Firefox ve Opera tarayıcı eklentisi. Okundu bilgisini göndermek istemiyorsanız tek yapmanız gereken şey FB Unseen eklentisini tarayıcınıza yüklemek. Eklenti ile birlikte sadece okundu bilgisi engellenmiyor. Dilerseniz son aktif görülme saatiniz, alındı bilgisi ve mesaj yazarken karşı tarafta beliren imleçte engellenebiliyor. Eklentinin özelliği ile birlikte dilediğiniz mesajı okundu olarak işaretleyerek karşı tarafta bu ibarenin çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

FB Unseen, yayınlana alındığı günlerde Facebook tarafından engellendi. Bu durumda, eklentiyi arkadaşlarınızı Facebook ya da Messanger kullanarak haberdar etmeniz mümkün değil. Bunun için başka uygulamaları kullanmanız gerekiyor. Eklentinin sadece browser üzerindeki Messenger için çalıştığını tekrar hatırlatmakta fayda var.

Batuhan TANIK {Batuhan TANIK}

Batuhan TANIK Genel Yayın Yönetmeni teknoedit.com batuhan@teknoedit.com