Kapat
Bilim 0

Gelecek Hakkında Korkutan Uyarı

İnsanlığın kendi geleceğini kurtarması bakımından 100 yıl içerisinde dünyayı terk etmesi gerektiğini söyleyen ünlü fizikçi Stephen Hawking, BBC’ye yaptığı açıklamalarında korkutan açıklamalarda bulundu.

BBC’nin yeni çektiği belgeselde konuşan Stephen Hawking, insanoğlunun dünyada ömrünün kısaldığına vurgu yapıyor. Dünyaya astroid’in çarpma tehlikesi, değişen iklim koşulları, salgın hastalıklar ve nüfusun giderek aşırılaşması ve kalabalıklaşması durumunda insanlığın yok olma tehlikesi yaşayacağını belirtti.

İngiliz bilim adamı Stephen Hawking, dünyayı 2117 yılına kadar insanlığı dünyayı terk etmesi gerektiğine değinen ünlü fizikçi, nükleer savaşların, insanlığın tasarlamış olduğu genetiği değiştirilmiş virüsler ve küreselleşmenin getirdiği kurak iklimin getireceği zorlukları gerekçe olarak belirtti.

Hawking ve eski öğrencisi Christophe Halfard’ın belgeselde uzayda insanlığın nasıl yaşayabileceği de tartıştıkları da kaydediliyor.

Eski öğrencisi Christophe Galfard ile dünyayı dolacak olan Hawking, bilim adına insanlığın uzayda nasıl bir yaşam ve hayat yollarını bulabileceğini araştıracak.

Vücudunun hiçbir yerini hareket ettiremeyen Hawking, ALS MNH hastası. Vücudundaki tek hareket ettirebildiği yer ise sağ yanında bulunan ufak bir kas olmakta. Bu ufak kas hareketi ile Hawking, bir bilgisayar aracığı ile yazı yazabiliyor.