Kapat
Facebook’ta Hedef 2 Milyar Kullanıcı
İnternet 6

Facebook’ta Hedef 2 Milyar Kullanıcı

Facebook yılın ilk çeyreğine girerken finansal sonuçlarını açıklarken hızla büyümesine devam ettiği görüldü. 3 milyar kar ve 8.03 milyar dolar gelir elde eden facebook, bu başarısını 2017’nin ilk çeyreğinde elde etti. Elde edilen bu gelir ve kar ile kullanıcısını 2 milyar üzerine taşıması bekleniyor.

Aktif kullanıcı sayısını 4.3 katı arttırarak, 1.94 milyar kişiye ulaştı. Geçen yılın verilerini 5.38 milyar dolar olarak açıklayan facebook, bu yılın ilk çeyreğinde bu oranı 4,3 milyar dolar arttırarak geçen yıla oranla %49 oranında bir artış sergiledi.

8.03 milyar doları ilk çeyrekte yakalayan facebook, bu oranı geçen yılın son dördüncü çeyreğinde elde etmişti.

Sosyal medya devi facebook, 2016 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği karını 1.73 milyar dolar olarak açıklamış ve 2017 yılın ilk çeyreğinde bu kar oranını 3 kat arttırarak 4.03 milyar dolar seviyelerine taşımıştı.

Hedeflenen kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefleyen sosyal medya devi facebook, 2017 yılının son dördüncü çeyreğinde 2 milyar kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. Gelirlerinde ufakta olsa bir yavaşlama gözlemlenen sosyal medya devinde, 2016 yılında açıkladığı hedefini tutturamamıştı.

Şirketin instagram’da ve diğer kanallar yoluyla kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefleyecek reklam ağları ile birlikte bu sayıyı arttırma yoluna gideceği tahmin ediliyor.

Günlük kullanıcı sayılarında da ufak bir artış yaşayan facebook, 2017 yılı dördüncü çeyreğinde bu hızla giderse hedeflenen kitle sayısına ulaşacağını tahmin ediyor.