Kapat
İnternet 0

Devler Apple Watch Desteğini Bitiriyor

Akıllı saat sektöründe sanıyoruz ki en başarılı olan ürün Apple Watch, internet dünyasının devlerinden darbe yemek üzere. Apple Insider sitesinin haberine göre Google, eBay ve Amazon, Apple Watch uygulamalarının güncelleme desteğini kesti. 2015’in Nisan ayından itibaren adı geçen 3 dev, yaklaşık iki yıldan sonra kullanıcılarına herhangi bir açıklama yapmadan Apple Watch desteğini bitirdi.

Birkaç hafta önce Google Maps uygulamasına desteğini kesmesi ile başlayan bu süreç, eBay ve Amazon şirketlerinin de bu kararı alması ile devam ediyor. iOS markette bulunan uygulama sayfalarında geçen”iPhone için Apple Watch uygulaması sunar” ibaresinin kaldırıldığını da belirtmekte fayda var.

Amazon ve eBay şirketlerinden henüz bir resmi açıklama yapılmadı. İki şirketinde nisan ayı güncellemelerinden sonra bu desteğin kaldırılması ortak nokta olarak dikkat çekiyor. Google Maps uygulaması için ise kısa bir açıklama geldi. Google sözcüsü yaptığı açıklamada, Google Maps uygulaması için Apple Watch desteğinin yakın zamanda tekrar geleceğini belirtti. Ancak kesin bir tarih vermemiş olması dikkatlerden kaçmadı.